SIK SORULAN SORULAR

Bize sık sorulan soruları aşağıda bulacaksınız. Yinede sormak istedikleriniz varsa iletişim formunu kullanabilirsiniz

Eğitimle İlgili Sorular

Öğrencimizin devamsızlığını E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görebilirsiniz.
Öğrencilerimizin devamsızlıkları günlük olarak SMS ile veliye bildirilmektedir. E-Okul sistemi ise 7 günden başlayarak velilere devamsızlıklarını bildirmektedir. Devamsızlık mektubu alan veli, ilgili müdür yardımcısı ile irtibata geçmelidir.
Teknolojik yeniliklerin hızla artması, bir çok alanda önemli pay haline gelmesi eğitimde teknoloji kullanımını kaçınılmaz hale getirmektedir. Bir çok önemi olmakla birlikte, öğrenme-öğretme süreçlerini daha verimli bir sistem haline getirmek ve bireysel eğitimin gerçekleşmesine ortam sağlaması bakımından önemlidir.Eğitimde teknoloji kullanımı bir amaç değil araçtır. Okullarımızda kullandığımız bilgisayar, tablet, 3D sistem, etkileşimli tahta ve dijital içerikler eğitimde kullandığımız araçlardandır.Bununla birlikte kullandığımız online öğrenci takip sistemi olan ÇınarNet ile öğrencilerimiz ve velilerimiz, desler, sınavlar, ölçme değerlendirme, ödevler, faaliyetler, sağlık, duyurular vb. gibi konularda anında bilgi sahibi olabiliyor, detaylı raporlar alabiliyor ve sistem üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Bu şekilde eğitimde takibi ve sürekliliği göz önünde bulundurduğumuzda, teknoloji kullanımının eğitimde ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

Kayıt Süreci ve Veli İlişkileri İle İlgili Sorular

Kayıt işlemi için öğrencinin 1 adet kimlik fotokopisi gerekmektedir.
Ön kayıtta ücret ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, öğrencinin kayıt işleminin 3 iş günü içerisinde tamamlanması gerekmektedir.
Lise kademesinde olan öğrenciler bulundukları okula dilekçe vererek okulumuza nakil olarak gelebilir.
İlkokul ve Ortaokul kademelerindeki öğrencilerin bulundukları okula bilgi vererek okulumuza kayıt yaptırması yeterlidir.

Cevabı bulamadınız mı? Bize Yazın